Mindenről, amitől kerek lehet az életed...

Mikor kerek az életünk?

Szerző: Starkné Szabó Eszter

Sokat foglalkoztat a kérdés: Mikor, illetve mitől kerek egy ember élete?

Kerek, azaz minden a helyén, összességében úgy jó, ahogy van.

Sok tényezős? Mindenkinek mástól? Vagy csak egyszerűen minden attól függ, hogy hogyan éljük meg, mire helyezzük a fókuszt? Sokfélék vagyunk, más-más területek fontosak, de mi a legfontosabb eleme? Lehet minden területen kerek egy ember élete? Család, párkapcsolat, gyerek, munka, anyagi helyzet, egészség és még sorolhatnám? Attól lesz valakinek az élete kerek, mert gazdag és sikeres vagy elég, hogy a munkából hazaérve, esténként szerető családja körében, jó hangulatban töltse finom vacsoráját? Ha elégedett vagy az életeddel, akkor kerek az életed?

Te hogy éled ezt meg?

Véleményem szerint a kerek élet legbiztosabb alapja az egészség. Az egészség, amely összességében sokkal többet jelent annál, mint hogy fizikailag rendben vagyunk. Azon kívül, hogy szerveink megfelelően működnek, ellátjuk őket megfelelő táplálékkal, folyadékkal, rendszeresen mozgunk, a lelkünket is ápolni kell és lelki egészségünkhöz személyes világnézetünk, illetve önmagunk elfogadása is szorosan hozzá tartozik. Egészségesen képesek vagyunk tisztán és következetesen gondolkodni, érzéseinket, szükségleteinket megfelelően kifejezni, környezetünkkel, a körülöttünk élőkkel harmóniában élni, pozitív kapcsolatokat kialakítani és építő, értéket adó barátságokat kötni. Egy egészséges ember magabiztos, kreatív, céljai vannak, terhelhető és kellő munkakedvvel kezd feladataihoz.

Mindezt rengeteg dolog szövi át és befolyásolja:

befolyásolja az egészségünket 

A 2010-ben készült Egészségjelentésből vagy a KSH oldalán nemrég közzétett Európai lakossági egészségfelmérésből sajnos az látszik, hogy annak ellenére, hogy a statisztikák szerint javulóban van a magyar lakosság egészségi állapota, még mindig messze elmarad szinte valamennyi egészségmutató tekintetében az Európai Unió más országaitól. „Jelentős a lakosságon belül azok aránya, akik valamilyen betegséggel küzdenek: krónikus betegségről a magyar felnőttek 55%-a számolt be. Kiemelkedő a magas vérnyomás (31%) és más szív- és érrendszeri betegségek, a mozgásszervi betegségek, különösen a hát- és gerincfájás (21%), ízületi kopás (17%), az anyagcsere-betegségek (például cukorbetegség 8%) gyakorisága, de a mentális betegségek is jelentős terheket jelentenek, például a krónikus depresszió a lakosság 4%-át érinti.”

Ahhoz, hogy egészségesek legyünk nekünk is tennünk kell. Elég apró lépésekkel kezdeni. Már egész kis változtatásokkal is nagyon sok mindent tehetünk egészségünk megőrzése érdekében. Mert az egészség fontos férfinak, nőnek, felnőttnek, gyermeknek, kívül, belül, testben és lélekben, otthon és a munkahelyen egyaránt.

Ehhez igyekszünk ötleteket, segítséget adni:

www.legyenkerek.hu

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!